oszczędzanie
News

Portal finansowy – które serwisy warto czytać? TOP 4

Podejmowanie decyzji finansowych jest trudne bez wiedzy. W dobie wysokiej inflacji i kryzysu gospodarczego taka wiedza jest na wagę złota, a popełniane błędy mogą być bolesne i kosztowne. Wiele cennych informacji można zdobyć, czytając regularnie dobrej jakości blogi – z zweryfikowaną wiedzą. Oto lista 4 polecanych przez nas polskich blogów o finansach.

„Jak oszczędzać pieniądze”

To blog prowadzony przez Michała Szafrańskiego od 2012 roku. Autor jest bardzo znany w świecie finansów i chętnie dzieli się swoją wiedzą. Jego blog to najpopularniejszy polski portal finansowy. Szafrański wie, jak odnieść sukces, mimo że nie ma wykształcenia kierunkowego. Znajdziesz tu cenne wskazówki, jak oszczędzać, w co warto inwestować. Większość osób trafia tu, by dowiedzieć się, jak oszczędzać i zarządzać domowym budżetem.

„Subiektywnie o finansach”

Wśród popularnych i poczytnych polskich blogów o tematyce ekonomicznej jest portal „Subiektywnie o finansach”, który prowadzi dziennikarz ekonomiczny, Maciej Samcik. Dzisiaj pisze tu wielu autorów – są porady na temat efektywnego zarządzania finansami osobistymi, aktualności, rankingi czy cykliczne treści. Poza tym autor prześwietla bankowe oferty i wyjaśnia, które są warte uwagi, a które zawierają haczyki. Jest to sporo informacji na temat modnych nowych technologii.

„Inwestomat”

To z kolei serwis autorstwa Mateusza Samołyka – specjalisty IT, którego praca polega na zarządzaniu dużymi projektami rozwoju oprogramowania. Zarządza kilkoma portfelami inwestycyjnymi, inwestuje na giełdzie, ma ogromne doświadczenie, szeroką wiedzę i chętnie się nią dzieli.

„Independent Trader”

Jak nazwa wskazuje jest to niezależny portal finansowy. Jego autor ukończył MBA na University of Illinois. Dowiesz się tu wiele o finansach i inwestowaniu, zyskasz orientację w świecie ekonomii. Znajdują się tu treści zarówno dla początkujących, jak i dla tych aktywnie inwestujących. Są też ciekawe webinary i szkolenia online.

fot. stevepb / Pixabay