sztuczna inteligencja
Biznes i gospodarka

Szukasz idealnego pracownika? Sztuczna inteligencja zrobi to za Ciebie

Sztuczna inteligencja pomoże Ci znaleźć pracownika idealnego – jak to działa? Szczegóły znajdziesz poniżej.
Sztuczna inteligencja oraz algorytm bazujący na uczeniu maszynowym może posegregować kandydatów odpowiednio do zleceń na podstawie ich umiejętności, wykształcenia i doświadczenia, ale również zmiennych psychometrycznych. Jak to możliwe? Odpowiedzią i zarazem pomocą w HR jest polski start-up Staffly, który opracował specjalną technologię. To nie wszystko – cały proces rekrutacji może potrwać jedynie do 24 godzin.

Jak to działa?

Dzięki sztucznej inteligencji analiza danych odbywa się błyskawicznie i pozwala stworzyć algorytm rekomendacji pracowników, a także finalnie dopasować ich do różnych zleceń. W tworzeniu Staffly udział biorą nie tylko specjaliści IT, ale także zespół psychologów. Wspólnie tworzą oni algorytm napędzany sztuczną inteligencją i machine learningiem. Analiza danych finalnie pozwoli stworzyć algorytm rekomendacji pracowników i matchmakingu pracowników do konkretnych zleceń.

Wsparcie dla HR

Dzięki algorytmowi dział HR nie musi przeglądać ogromnej grupy kandydatów. Sztuczna inteligencja pozwoli skrócić ten proces i podzielić go na kilka etapów. Można też pozyskać w ten sposób więcej danych o kandydatach i skuteczniej wystawiać opinie na ich temat i oceny. Z dumą i niecierpliwością obserwujemy rozwój polskiego start-upu.

Co wyróżnia Staffly na tle innych programów wykorzystujących SI? Atutem jest fakt, że pracownik będzie dopasowywany na bazie doświadczenia, wykształcenia i umiejętności, ale też wyników wielu testów, które pozwolą poznać czynniki psychometryczne – jak m.in. dokładność, a dodatkowo czynniki behawioralne – jak na przykład czas wypełniania ankiety. To cenne dane dla stworzenia profilu pracownika, a także jego dopasowania na konkretne stanowisko.

Źródło: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/sztuczna-inteligencja-pomoze-znalezc-idealnego-pracownika-103061

Lena.k