biznes
Biznes i gospodarka Wydarzenia

Z Rosji do Polski – firmy amerykańskie będą przenosić się do Polski?

Biznes masowo wycofuje się z Rosji na coraz szerszą skalę. Większość firm szuka innej lokalizacji – duża zainteresowanie amerykańskich firm budzi m.in. Polska. Poznaj szczegóły.

Stany Zjednoczone wiedzą, że z powodu napaści Rosji na Ukrainę część ich firm będzie musiało przenieść się gdzie indziej – na przykład do Polski. Dla nas jest to szansa na rozwój, ale też wyzwanie – trzeba będzie najpierw zadbać o stworzenie odpowiedniej infrastruktury.

Rola Polski zyskuje na znaczeniu

Amerykanie dostrzegają coraz ważniejszą rolę Polski i jej zaangażowanie w pomoc Ukraińcom.Z uznaniem wypowiadają się o Polakach i można zauważyć pewną dobrze rokującą zmianę na linii Stany Zjednoczone-Polska. Amerykanie dostrzegają też w Polsce potencjał inwestycyjny.

Nowa inwestycja Google w Warszawie

Warto wspomnieć na przykład o najnowszej transakcji Google w Polsce, czyli zakupie powierzchni biurowych w Warszawie za około 2,7 mld zł. Dodajmy, że jest to transakcja największa w naszej historii dotycząca zakupu takiej powierzchni. Z powodu wojny w Ukrainie i sankcji nakładanych na Rosję, firmy amerykańskie będą przenosić swoją działalność, a Polska jest dla nich coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem.

Rozwój i inwestycje w nowoczesne rozwiązania

Na przeniesienie lub założenie działalności potrzeba czasu, ale i zmian oraz nowoczesnej infrastruktury, co z kolei wymaga od Polski wdrożenia wielu ważnych zmian i dostosowania się do wysokich wymagań kontrahentów ze Stanów Zjednoczonych.

fot. magnetme / Pixabay