kalkulator
Biznes i gospodarka

Rozlicz się z fiskusem i pomóż Wrocławowi

Koronawirus uderzył w całą gospodarkę na świecie – małe biznesy, duże korporacje, Skarb Państwa, ale także w sytuację finansową samorządów. Jeżeli mieszkasz i pracujesz we Wrocławiu, wspomóż stolicę Dolnego Śląska, rozliczając tutaj swój PIT. Szczegóły poniżej.

Gdzie trafia roczny podatek?

Roczny podatek dochodowy PIT nie jest przekazywany do skarbu państwa w całości. Jego część – a konkretnie niemal połowa – trafia do gminy, w której został rozliczony. Warto wiedzieć, że we Wrocławiu jest to 48 proc. Z tego powodu ważne jest, gdzie rozliczamy podatki. Akcja informacyjna „Rozlicz PIT we Wrocławiu” kierowana jest do osób, które mieszkają i pracują we Wrocławiu lub w okolicach albo prowadzą swój biznes, i którym zależy na rozwoju miasta.

Rozwój miasta a komfort życia mieszkańców

Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia zachęca mieszkańców Wrocławia, aby rozliczali je tutaj, co pomoże w rozwoju miasta – ma to korzyści dla nich samych, gdyż te środki pozwalają na rozwój miasta. Za pozyskane środki można między innymi usprawnić lokalny transport, budowę tras rowerowych, utrzymanie terenów zieleni.

Wrocław po pandemii koronawirusa

W ten sposób każdy mieszkaniec ma wpływ na rozwój miasta, kierunek zmian i podniesienie komfortu życia we Wrocławiu. Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę, dlatego miasto uruchomiło kampanię „Od Ciebie zależy Wrocław, jaki znasz i lubisz”, aby uświadomić ludziom, że mają oni realny wpływ na zmiany miasta – również po ustaniu pandemii koronawirusa, gdy środki będą tym bardziej potrzebne.

Ewelina, f: jarmoluk / pixabay